23 květen

Legiovlak ve Slavkově u Brna

Datum a čas6. - 8. 12. 2015

6. – 8. 12. 2015

Po Bratislavě přijíždí Legiovlak do Slavkova u Brna. Jedenáct zrekonstruovaných vagonů představí život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války. Veřejnosti bude k dispozici zdarma až do 8. prosince.

Slavnostní zahájení expozice proběhne v neděli 6. 12. 2015 od 10:00 za účasti vzácných hostů na slavkovském nádraží. Na slavnostním zahájení nebude chybět ani parní lokomotiva.

Široké veřejnosti bude Legiovlak přístupný zdarma. Ve všední dny od 8 do 16 a každou celou hodinu od 13:00 probíhají komentované prohlídky s průvodci (zdarma).

Slavkov mapa

 Klikněte na mapu a zjistíte, kde Legiovlak stojí

Legiovlak se skládá z 11 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, krejčovského, obrněného, prodejního, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.  


 LEGIOVLAK Slavkov

 

 

 

17:00 hod –