12 srpen

Partyzánský pochod 2023 (Partyzánský oddíl ZAREVO-ZÁŘE)

MístoSvětlá nad Sázavou
Datum a čas6:00-18:00

Jednota Československé obce legionářské Horácko zve na pochod po stopách partyzánů a odbojářů v okolí Světlé nad Sázavou. Pochod byl připraven k uctění památky výsadkářů, partyzánů a dalších odbojových pracovníků, a v neposlední řadě ovšem i k památce obyčejných lidí, kteří pomáhali a nasazovali životy svoje i svých blízkých. Účastníci pochodu půjdou po stopách válečných událostí a navštíví další připomínky protinacistické a odbojové činnosti. Start a cíl pochodu je umístěn ve městě Světlá nad Sázavou – Hospoda Krčma, Haškova 1149.

POCHOD – Trasa pochodu vychází z pohybu odbojových skupin v okolí působení partyzánského svazku. Kopíruje převážně turistické značky a několik kilometrů probíhá po zpevněné účelové komunikaci. Po cestě jsou připomínky partyzánské činnosti, památná místa a současně také unikátní příroda.

PRO KOHO JE POCHOD URČEN – Zúčastnit pochodu se mohou všichni, kteří se zajímají o vojenskou a válečnou historii. Primárně počítáme s účastní uniformovaných složek – armáda, policie, hasiči, kluby vojenské historie, military kluby a další. Je možný příjezd celých rodin, v okolí je spousta rekreačních možností a v sobotu může třeba jen táta vyrazit na pochod.

START A CÍL POCHODU – Hospoda Krčma, Haškova 1149, Světlá nad Sázavou. Zde bude vydáváno občerstvení a dále možnost ubytování.

ČASOVÝ ROZVRH

06:00-8:00 – Registrace k pochodu, výdej snídaně, start pochodu po skupinkách

12:00-18:00 – Příchod účastníků pochodu, předání ocenění, občerstvení a odjezd domů.

TRASY

Hlavní trasa: Z prostoru startu a cíle k pomníčkům obětí partyzánských pomocníků a odbojářů v obcích Smrčná, Koňkovice, Dobrovítova Lhota. Dělka trasy je cca 25 km

Veteránská trasa : Z prostoru startu a cíle k pomníku ve Světlé nad Sázavou a zpět. Dělka trasy maximálně cca 2km.

ODZNAK – Motiv pamětního odznaku pochodu je zcela jiný než v předchozích letech, bude vycházet ze symbolů protinacistického odboje. Samotný odznak bude ražený v 3D technologii a stuha bude tkaná. Výrobu zajišťuje renomovaná firma s dlouholetou tradicí. Každý odznak bude mít svoje unikátní číslo, stejně tak jako dekret k odznaku. Odznak bude pro všechny účastníky pochodu s jednou stužkou bez miniatury na jehle. Ke každému pamětnímu odznaku bude možnost přikoupení sady 2 stužek (1x na jehle a 1x v úpravě k nasunutí na kolejnici nosiče stužek). Cena sady 2 stužek bude 100 Kč, pro každého účastníka počítáme předem s 1 sadou, takže pokud Vám bude stačit tato jedna, není nic třeba objednávat předem.

PAMĚTNÍ ODZNAK POCHODU – Letos byl opět vytvořen pamětní odznak k výročí pochodu od společností SM PARAPRESENT, který bude mít možnost si zakoupit na našem pochodu a rozšířit si tak svoji sbírku pamětních odznaků z minulých ročníků. Zvýhodněná cena pro účastníky pochodu je 200,- Kč.

OBČERSTVENÍ – Před startem obdrží každý účastník snídni, v průběhu trati bude na stanovištích balená neperlivá voda, ovoce, cukrovinky. Po zdolání celé tratě bude v cíli opět další občerstvení.

REGISTRACE K POCHODU – Pro registraci použijte formulář va spodní části stránky, datum ukončení registrací je 31. 7. 2023, prosíme Vás ale o provedení registrace do 15. 7. 2023

REGISTRAČNÍ POPLATEK – poplatek číní 650 Kč/ 25 euro (po registraci Vám přijdou na email platební údaje). Účastníkům ze zahraničí bude zasláno IBAN a SWIFT/BIC číslo pro mezinárodná platbu.

PRAVIDLA PRO ÚČAST – Děti do 18 let v doprovodu starší osoby. Pro splnění nároku na odznak musí účastníci do 45 let absolvovat celou trať. Nad 45 stačí absolvovat část tratě a zúčastnit se pietního aktu. Podrobnější pokyny v sekci Pravidla pochodu. Pochodu se jako doprovod mohou účastnit i neregistrované osoby, ovšem bez nároku na ocenění a občerstvení.

UBYTOVÁNÍ – Penziony a hotely v okolí. V prostoru startu je možnost postavení stanu z pátku na sobotu.

ZMĚNY – Je připraveno také vydatnější občerstvení (snídaně, energodrink, ovoce, voda, cukrovinky, svačina v cíli) a lepší zázemí. Pomocí registračního formuláře na našich stránkách se také výrazně zjednoduší a zrychlí registrace po příjezdu. Každý z účastníků obdrží odznak, etui a dekret s unikátním číslem na svoje jméno hned po příchodu do cíle.

PARKOVÁNÍ – V okolí startu je připraveno místo pro parkování.

ÚSTROJ – oděv vz.95, turistický civilní oděv, dle vlastního uvážení.

ODKAZ