27 říjen

Slavnostní vojenská přísaha nových studentů Univerzity obrany Brno

MístoBrno, Šumavská 2 - Univerzita obrany Brno
Datum a čas10:00

Ve čtvrtek 27. října 2022 se od 10.00 hodin uskuteční v kasárnách na ulici Šumavská 2, Brno slavnostní vojenská přísaha 330 nových studentů Univerzity obrany. Po úspěšném ukončení Kurzu základní přípravy u Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově a složení imatrikulačního slibu nastoupili noví studenti ke studiu na vojenské vysoké škole. Spolu s nimi bude přísahat také 6 nových studentů Vojenského oboru Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Celkový počet přísahajících tak bude 336 nových vojáků Armády ČR.

Vojenská přísaha je rozhodujícím závazkem, který na sebe dobrovolně berou noví příslušníci české armády. Vojáci se zavazují k plnění svých vojenských povinností při obraně našeho státu. Její složení je vyjádřením jejich odhodlání sloužit své zemi a sepětí vojáka se zájmy a osudy národa. Vojenská přísaha studentů Univerzity obrany – nových profesionálních vojáků Armády České republiky, která je tradiční součástí oslav státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu, se uskuteční před státní vlajkou České republiky.

Během ceremoniálu budou odměněni studenti, kteří dosáhli vynikajících výsledků během srpnové čtyřtýdenní základní přípravy, jejíž absolvování je nezbytnou podmínkou pro přijetí ke studiu na vojenské vysoké škole. Slavnostního vojenského ceremoniálu se zúčastní představitelé státní správy, Ministerstva obrany, Armády ČR a rodinní příslušníci nových vojáků.