8 březen

Vzpomínka na BIIb

MístoONLINE
Datum a čas08.03.2022 17:00 - 17:30

Pietní akce Vzpomínka na BIIb věnovaná vyhlazení rodinného tábora se letos uskuteční v úterý 8. března od 17 hodin formou online premiéry site-specific dokumentu VZPOMÍNKA NA BIIB natočeného v prostorách nádraží Bubny. Součástí sedmiminutového filmu budou unikátní graffiti, hudba i divadlo. Projekci dokumentu bude možné sledovat na stránkách www.pamatnikticha.cz a na facebooku Památníku ticha.

Snímek nabídne:
– komorní koncert inscenovaný na perónu nádraží Bubny: Dva chasidské tance Zikmunda Schula a fragment preludia ze třetí suity C dur Johanna Sebastiana Bacha zahraje duo violoncellisty Michala Kaňky a houslisty Jana Schulmeistera
– divadelní zkoušku, kdy studenti Gymnázia Přírodní škola připravují v odjezdové hale inscenaci na motivy autentického vzpomínkového textu Petra Ginze, básníka, výtvarníka a redaktora dětského časopisu z Terezína s názvem Vedem.
– záznam tvorby unikátního tematického graffiti inspirovaného vzpomínkami Dity Krausové. To navrhli a pro galerii Památníku ticha na scénickou plochu nasprejovali studenti Přírodní školy Prokop Císler, Ondřej Fábra, Ondřej Martínek a Marek Mošnička.

Vzpomínku na BIIb organizuje Památník ticha ve spolupráci s Institutem terezínských skladatelů, Gymnáziem Přírodní škola, Ministerstvem kultury České republiky, Magistrátem hlavního města Prahy, Ministerstvem zahraničních věcí České republiky, Židovským muzeem v Praze, Institutem Terezínské iniciativy, Nadací Arnošta Lustiga, Centrem současného umění DOX, Věčnou nadějí, Památníkem Terezín a projektem Musica Non Grata Národního divadla. Partnerem akce je zvláštní zmocněnec pro holocaust, mezináboženský dialog a svobodu vyznání MZV ČR Robert Řehák.

 

https://www.facebook.com/events/504295941100198/