Kalendář událostí

Flat View
Rok
Měsíční pohled
Měsíc
Weekly View
Týden
Daily View
Dnes
Search
Vyhledat

Partyzánský pochod 2020

 
Od: sobota, 15. srpen 2020 06:00
Do: sobota, 15. srpen 2020 18:00
Autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo: Bohdalín u Kamenice nad Lipou
Kontakt: Br. Radim Chrást - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poznámky: 

 

Československá obec legionářská - jednota Horácko pořádá pochod po stopách partyzánů a odbojářů v oblasti Křemešnické vrchoviny a Bohdalína. Partyzánský pochod 2020 se uskuteční v sobotu 15. 8. 2020. 

 

Pochod byl připraven k uctění památky výsadkářů, partyzánů a dalších odbojových pracovníků, a v neposlední řadě ovšem i k památce obyčejných lidí, kteří pomáhali a nasazovali životy své i svých blízkých. Trasa pochodu vychází z pohybu odbojových skupin v okolí působení partyzánského svazku Za Prahu, jehož součástí také byla skupina Lesu Zdar, kopíruje převážně turistické značky a několik kilometrů probíhá po zpevněné účelové komunikaci. Po cestě jsou připomínky partyzánské činnosti, památná místa a současně také unikátní příroda. V letošním roce budou připraveny pouze 2 různé doporučené trasy. Plánované trasy jsou pouze doporučené, na každé z nich budou kontrolní body, kterými musí účastníci projít. Trasu mezi body si každý volí sám dle svého vlastního uvážení. 

 

Start a cíl pochodu je před KD Bohdalín u Kamenice nad Lipou. Zde bude vydáváno občerstvení a dále možnost ubytování. Od 6 do 8 hodin bude probíhat registrace k pochodu, výdej snídaně a start po skupinkách. Příchod, přdání ocenění a občerstvení je očekáván od 12 do 18 hodin. 

 

Pro registraci použijte formulář va spodní části stránky (viz odkaz), datum ukončení registrací je 31. 7. 2020, prosíme Vás ale o provedení registrace do 30. 6. 2020. Registrační poplatek číní 650 Kč / 25 euro (po registraci Vám přijdou na email platební údaje). Účastníkům ze zahraničí bude zasláno IBAN a SWIFT/BIC číslo pro mezinárodná platbu.

 

 

Vzhledem k situaci ohledně koronavirového nebezpečí bude start probíhat postupně ve skupinkách o počtu, který bude ke dni 15. 8. ke shromažďování povolený. Každý z účastníků obdrží během července čas, ve kterém se dostaví k registraci a hned následně vyrazí na trasu. 

 

ODKAZ

 

facebook