Muzeum Praha

O muzeu

U příležitosti 100. výročí vzniku samostatného státu zahájilo v suterénu hotelu Legie činnost Muzeum československých legií.

Otevírací doba muzea:
úterý – sobota
9:00-18:00 h
Pozor, od května máme otevřeno také v sobotu!

Adresa:
Sokolská 486/33
Praha 2 – Nové Město
Vstup do muzea se nachází za rohem z Ječné ulice

VSTUPNÉ DO MUZEA JE ZDARMA !

Cílem muzea je napomáhat zachování kulturního dědictví utvářením hrdosti k vojenským tradicím a posilováním vědomí součinnosti obyvatel k obraně vlasti. Tento cíl je realizován formou výstavní expozice, která je zaměřena na první odboj a ve které je historie vzniku československých legií a našeho státu přiblížena. Kromě výstavní části je důležitou součástí badatelské a digitalizační centrum s knihovou. V této části jsou veřejnosti zpřístupňovány informace o legiích i samotných legionářích a digitalizovány historické dokumenty a trojrozměrné exponáty. 

Měsíční program středečních muzejních večerů zahrnuje zpravidla jednu přednášku a jednu komentovanou projekci vybraného filmu: 

V budově pražského hotelu Legie vznikl v rámci budování muzea prostor, který je používán jako malý přednáškový sál pro potřeby pořádání přednášek, besed a promítání dobových filmů a fotografií. 

Cílem Vzdělávacího centra československých legií je osvětová a vzdělávací činnost zaměřená na připomínku 100. výročí vzniku samostatného Československa. Centrum nabízí základním a středním školám v Praze interaktivní přednášky o historii vzniku samostatného státu. Tím Československá obec legionářská pomáhá s výukou nejmladší generace a tak přispívá k obnovení národní hrdosti, vlastenectví, demokratických a bojových tradic a k seznámení mladé generace s historickým odkazem národního boje za obnovení České republiky a legionářských tradic.

Na jednotlivé přednášky pro školní skupiny si prosím rezervujte termín v další záložce této stránky.

Výstavy, projekce a přednášky

15květen
Komentovaná projekce filmu „Zbraně pro Prahu“ (1974)
Zobrazit více
29květen
Přednáška „Zdravotnice v čs. vojenských jednotkách v SSSR“
Zobrazit více

Rezervace pro školy

Vyberte datum a čas

Vaše rezervace

{service_name}
{reservation_date}, {reservation_time}

Místo

{location_name}

Clients

{reservation_capacity}

Průvodce

{employee_name}

Cena

{reservation_price}
Your cart is empty.

Celkem:

Vaše údaje

Za povinnými poli následuje *.Vaše objednávka

Payment Method

Making a reservation…