ČsOL dokončila vydání pamětí generála Otakara Husáka

22. 4. 2022

Čtvrtým svazkem, který právě vyšel, završila Československá obec legionářská vydávání pamětí Otakara Husáka – legionáře, generála československé armády, ministra obrany, ředitele továrny na výbušniny a vězně nacistického i komunistického režimu. V rámci Edice pamětí ČsOL se jedná o celkově sedmnáctou knihu, na hřbetu označenou jako 6D, kterou legionářská Obec vydala ve spolupráci s Nakladatelstvím Epocha s. r. o. 

Ve čtvrtém a závěrečném díle pamětí Otakar Husák popisuje druhou část svého působení na pozici ministra národní obraný. Blíže představuje spolupráci s francouzskou vojenskou misí, zejména se ale věnuje své politické práci v úřadu a věčnému boji za rozvoj kvalitní armády mladého státu, který probíhal například v branných výborech. Rozsáhlá část je věnována „sedmé velmoci“ – tisku a jeho článcích o vojsku i autorovi samotném. Následně přibližuje svůj konec v politice a armádě a vzpomínky uzavírá krátkým popisem svého života ve 20. letech 20. století. I proto je tento díl doplněn autorovým životopisem, který zachycuje jeho následné, opět často velice dramatické osudy, včetně období věznění v německých koncentračních táborech za druhé světové války. Vše doplňuje velké množství dobových fotografií a dokumentů. 

Publikace „Jdi! Vzpomínky legionáře Otakara Husáka. Kniha IV.“ je k zakoupení v běžné knižní distribuci, za zvýhodněnou cenu pak u ČsOL v Muzeu československých legií (Praha, Sokolská 33) a na Legiovlaku. 

 

husak jdi 4

Titulní strana knihy „Jdi! Vzpomínky legionáře Otakara Husáka. Kniha IV.“

husak jdi 4 obsah

Obsah knihy „Jdi! Vzpomínky legionáře Otakara Husáka. Kniha IV.“