Střelecký den Jednoty ČsOL Bruntál

14. 6. 2022

V sobotu 11. června 2022 uspořádala Jednota Československé obce legionářské Bruntál 9. ročník Střeleckého dne. Akci finančně podpořily Ministerstvo financí České republiky a Československá obec legionářská. 

V 10 hodin předseda jednoty br. Antonín Zgažar přivítal na střelnici v Břidličné celkem 25 účastníků, z toho sedm členů naší jednoty. Vedoucí soutěže br. Roman Černý seznámil všechny přítomné se zbraněmi, se kterými se bude střílet, a poučil je o bezpečnosti při střelbách.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích ve střelbě z malorážkové pušky na 50 m a malorážkové pistole na 25 m. Body z obou disciplín se sčítaly. V jednotlivých kategoriích zvítězili: muži – br. Jiří Toman, ženy – paní Zdenka Otipková, chlapci – Jakub Svoboda a dívky – Michaela Hrozová. Předseda jednoty společně s vedoucím střeleb předali nejlepším třem střelcům v každé kategorii diplomy a drobné ceny, ostatní účastníci obdrželi pamětní listy.

Po ukončení soutěžní části si všichni účastníci vyzkoušeli střelbu z perkusní pušky, samonabíjecí pušky Simonov a pistole Glock. Na závěr střeleckého dne účastnici poseděli v areálu střelnice a k chuti přišly dozlatova opečené špekáčky s chlebem a hořčicí.

text a foto: br. Antonín Zgažar