Z činnosti Jednoty ČsOL v České Lípě

10. 12. 2022

V letošním roce se zástupci Jednoty Československé obce legionářské v České Lípě účastnili řady vzpomínkových a slavnostních akcí nejen v našem domovském městě, ale i na řadě dalších míst v našem okolí. Naše jednota uspořádala i několik již tradičních pietních setkání a poklonila se památce padlých a zemřelých válečných veteránů, navštívila pietní místa v České Lípě i jinde.

Velkou pomocí v naší činnosti byla podpora ze strany města Česká Lípa, která naši činnost podporuje dlouhodobě. Díky tomu mohla naše jednota rozvíjet svou činnost nad rámec toho, co je schopna realizovat ve spolupráci s Ústředím Československé obce legionářské.

Od počátku roku jsme se tak účastnili mimo jiné březnové pietní vzpomínky na umučené důstojníky odbojové organizace Obrana národa v Mladé Boleslavi, dne 11. června jsme v České Lípě a Novém Boru uctili památku lidických žen z transportu smrti, spolu s městem Česká Lípa jsme 27. června uctili památku obětí komunistického režimu, tradičně jsme se 1. října poklonili památce obránců hranic v Horní Světlé v Lužických horách a rovněž jsme se účastnili oslavy 28. října v České Lípě, které pořádalo vedení města.

Závěrem je třeba rovněž uvést, že zástupci jednoty v průběhu roku navštívili i místa posledního odpočinku válečných veteránů a někdejších významných členů naší jednoty. I letos tak naše kroky směřovali ke hrobu bratra plk. Josefa Haislera, se kterým jsme se v České Lípě rozloučili loni 20. září.

Jménem Jednoty ČsOL v České Lípě velice děkuji za podporu naší činnosti městu Česká Lípa a Ústředí Československé obce legionářské.

text a foto: br. Břeněk Henke