Blahopřání k 100. narozeninám br. Emila Bočka

28. 2. 2023

V sobotu 25. února 2023 oslavil bratr armádní generál v. v. Emil Boček neuvěřitelných 100 let. Mezi gratulanty, kteří navštívili oslavence v jeho domově, nechyběli ani zástupci Československé obce legionářské. Bratru Emilovi k životnímu jubileu popřáli členové Jednoty ČsOL Brno 1, br. Jaroslav Jarolím a br. Olin Axman. Dopis s blahopřáním od předsedy ČsOL předal oslavenci vedoucí projektu Péče o válečné veterány br. Viktor Šinkovec. Br. Emil byl v dobré náladě a vyprávěl gratulantům o svých zážitcích z výcviku v Kanadě, pochválil anglická děvčata za vzornou výuku angličtiny a zavzpomínal na práci po válce ve své opravářské dílně.

Jsme velice rádi, že se br. Boček těší všeobecné úctě, kterou si jako hrdina druhé světové války plně zasluhuje. V obci legionářské nezapomínáme na to, co jako náš člen a dlouholetý místopředseda pro organizaci vykonal.

Upřímně Ti, bratře Emile, přejeme, abys zažil ještě mnoho krásných chvil s Tvými blízkými a přáteli a společně s nimi prožíval radostné okamžiky. Přejme Ti veselou mysl a dostatek sil!

text a foto: br. Viktor Šinkovec