9 listopad

Legiovlak v Českých Budějovicích

MístoNádraží České Budějovice
Datum a čas9. - 21. 11. 2021

9. – 21. 11. 2021

Nádraží České Budějovice je dvacátou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Českých Budějovicích přístupný zdarma od úterý 9. až do neděle 21. listopadu. Ve všední dny od 8 do 16 hodin a o víkendu od 9 do 16 hodin. 

Legiovlak se skládá ze 14 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Prosíme návštěvníky a by se chovali ohleduplně a v souladu s vládními nařízeními proti šíření COVID-19. Veškeré bezpečnostní pokyny pro návštěvníky budou uvedeny na místě expozice. Omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.


 LEGIOVLAK 2020 A2R Horazdovice